Dzieje sięGłogów

Paweł Łysowski, czyli „dobry duch” z Głogowa. Piszą o nim w całej Polsce1 min na czytanie

Paweł Łysowski, czyli „dobry duch” z Głogowa. Piszą o nim w całej Polsce

Na portalu Polskiego Związku Piłki Nożnej “Łączy nas Piłka” znalazł się obszerny artykuł o Pawle Łysowskim – kibicu Chrobrego Głogów, który angażuje się również charytatywnie w pomoc innym.

– Chrobry jest w moim życiu odkąd pamiętam. W grupach młodzieżowych spędziłem dziesięć lat, zaliczając wszystkie szczeble. Skończyło się na drużynie rezerw. Pamiętam, że swój pierwszy mecz Chrobrego zaliczyłem po turnieju młodzieżowym, usiedliśmy z chłopakami na trybunach głównego stadionu, akurat nasi grali ze Śląskiem Wrocław. To było super przeżycie. Od tego czasu wiedziałem, że to Chrobry jest moim klubem. Podawanie piłek na meczach seniorów było wyróżnieniem, tak samo gra z herbem na koszulce. Teraz przeniosło się to na życie kibica – mówi w wywiadzie.

Radoxim 5

To właśnie on zaangażował się w akcję „Bramka dla Franka”. – Samą nazwę „Bramka dla Franka” wymyślił nasz przyjaciel, głogowski raper, Jelon. Przyjęło się, pomysł się spodobał i ruszyliśmy. Sama organizacja trwała miesiąc, to było naprawdę spore wyzwanie. Ale wypaliło! Łącznie zebraliśmy z samego wydarzenia i aukcji towarzyszących, prawie 30 tysięcy złotych. Zainteresowanie było spore. Graliśmy turniej piłkarski, wystawiano drużyny osiedlowe, był też zespół głogowskich radnych. Do tego dużo atrakcji dla dzieci, stoiska ze smakowitym jedzeniem. W kwestii licytacji mieliśmy chociażby koszulkę Piotra Zielińskiego, Przemysława Frankowskiego. Pomógł też trener Ireneusz Mamrot, wtedy z Jagiellonii dostaliśmy trykot Mateusza Machaja z podpisami całej drużyny – wyjaśnia. Cały artykuł można przeczytać: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się