Dzieje sięGłogów

Paweł Zwoliński przewodniczącym nowego związku zawodowego w Hucie Miedzi Głogów1 min na czytanie

Zwoliński przewodniczącym nowego Związku Zawodowego w Hucie Miedzi Głogów

Na terenie Huty Miedzi Głogów nastąpiło oficjalne otwarcie biura w Związku Zawodowego Pracowników Dołowych przy udziale przewodniczącego związku Piotra Trempały, wiceprzewodniczącego Dariusza Kwiatkowskiego i Pawła Zwolińskiego, który jest przedstawicielem związku na terenie Huty Miedzi „Głogów”.

Klucze do biura zostały odebrane w obecności kierownika działu socjalnego. Zostały też ustalone wstępne warunki najmu. – Dziękujemy dyrektorowi ds. pracowniczych Krzysztofowi Nowakowi za w miarę szybką realizację zapisów ustawy. Mamy nadzieję, że podziękowania z wykorzystaniem mediów społecznościowych nie będą odebrane jako złośliwość czy też brak dobrej woli współpracy – mówi Paweł Zwoliński, który zapowiada, że związek będzie silny. Głównym celem jest wspieranie pracowników HMG.

– Najważniejsza jest skuteczność – dodaje Zwoliński. Pracy będzie dużo, ale są na to przygotowani. – Wciąż około 1500 osób jest niezrzeszonych ze związkami, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, aby nasi członkowie związku czuli się bezpiecznie, bo będziemy walczyć o ich prawa – podkreśla, że nie chce być rywalem innych związków.

Zwoliński od 25 lat pracuje w KGHM Polska Miedź. Ukończył technikum hutnicze w Głogowie i studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia magister politologii. Już za tydzień (13.10.) rozpoczną się wybory do Rady Nadzorczej.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się