Sport

Piast Głogów wypływał aż 66 medali na zimowych mistrzostwach!2 min na czytanie

Ogólnopolskie zawody pływackie Barbórka 2019 trwają w dziesiątce w Głogowie

Pływacy Piasta Głogów wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego, które odbyły się w Żaganiu. W sumie przywieźli z tej imprezy aż 66 medali! W tym 33 złote, 16 srebrnych i 17 brązowych.

Na 50 m w stylu dowolnym złote medale zdobywali: Jagoda Dubienko, Julia Marcinkowska, Szymon Korolewicz. Srebrne dla: Banki Skiby, Alicji Musiał, Michała Tywoniuka i Krystiana Martyniaka. Brązowe: Martyna Paśko i Dominik Żak.

Na 50 m stylem motylkowym złote medale dla Martyny Zielińskiej i Mateusza Wielgusa, a brązowy zdobył Dawid Mita.

Na 100 m w stylu grzbietowym złote medale wywalczyli Michał Tywoniuk i Krystian Martyniak, srebrne Marcelina Szylko i Kacper Heiduk.

Na 100 m w stylu klasycznym po złoto sięgnęli Michalina Sosińska, Jagoda Dubienko i Alicja Musiał. Po brąz Alicja Białas i Paweł Herbik.

Na 200 m w stylu dowolnym mocnych nie było na Martynę Zielińską, Julię Marcinkowską, Michała Tywoniuka, Marcela Piotrowskiego, Szymona Białasa, Bartłomieja Włodarczyka, a brązowy medal wywalczył w tej konkurencji jeszcze Maciej Skokowski.

Na 50 m w stylu grzbietowym złoto dla Blanki Skiby, Szymona Korolewicza, Krystiana Martyniaka i Kacpra Heiduka. Srebro dla Martyny Paśko, Michaliny Szylko i Szymona Białasa. Brąz dla Anny Wierzby, Wiktora Brożyny.

Na 50 m w stylu klasycznym wygrywali Michalina Sosińska, Alicja Musiał i Szymon Korolewicz. Drugie miejsca dla Jagody Dubienko i Pawła Herbika, a trzecie dla Alicji Białas oraz Dominika Żaka.

Na 400 m w stylu dowolnym Piast zdobył trzy złote medale, które trafiły w ręce Julii Marcinkowskiej, Marcela Piotrowskiego oraz Macieja Skokowskiego.

Na 100 m w stylu zmiennym z kolei same srebrne krążki: Martyna Zielińska, Michalina Szylko i Domonik Żak.

Na 200 m w stylu grzbietowym po złote medale sięgnęli Krystian Martyniak i Kacper Heiduk.

Na 100 m w stylu dowolnym złoto dla Julii Marcinkowskiej, a brązowe medale dla Klaudii Wątroby, Borysa Kiełbusa, Marcela Piotrowskiego, Szymona Białasa i Bartłomieja Włodarczyka.

Na 200 m w stylu klasycznym głogowianie zdobyli trzy medale, w tym jeden złoty Alicji Musiał oraz dwa srebrne Piotra Musielaka i Pawła Herbika.

Na 100 m w stylu motylkowym złoto wypływali Martyna Zielińska i Dawid Mita, a brąz Klaudia Wątroba i Bartłomiej Włodarczyk. Na ostatnim dystansie na 400 m w stylu zmiennym złoto dla Kacpra Heiduka.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport