my:GminaGłogówRegion

Pieką pączki od 21 lat! Przedmościanki podtrzymują tradycje1 min na czytanie

Pieką pączki od 21 lat! Przedmościanki podtrzymują tradycje

Od 21 lat zespół folklorystyczny Przedmościanki podtrzymuje tradycję pieczenia przepysznych pączków dla mieszkańców gminy Głogów. Chociaż ostatnie dwa lata pandemii znacznie ograniczyły spotkania mieszkańców, to w tym roku z radością wójt gminy Bartłomiej Zimny przywitał wszystkich przybyłych gości.

W murach Gminnego Ośrodka Kultury w Przedmościu, wyjątkowo w środę (23.02.) odbyła się uroczystość Tłustego Czwartku. Panie z zespołu Przedmościanki z ogromnym zaangażowanie przygotowały wszystkie wypieki, które znalazły się na stołach: pączki, faworki, oponki oraz ciasto makowe. Mają swój sprawdzony przepis, który jak widać po ilości gości, bardzo wszystkim przypadł do gustu i posmakował. Czas umiliły również występy lokalnych zespołów folklorystycznych: Przedmościanek, Serbowiaków oraz Grodzianek, którzy przygotowali bogaty repertuar. Wśród zaproszonych gości oprócz mieszkańców, byli radni, sołtysi, rady sołeckie, a także Koła Gospodyń Wiejskich.

Radoxim 5

– Dumą dla wójta oraz dla G=gminy Głogów jest możliwość krzewienia takich tradycji. Zaangażowanie i działania zespołów folklorystycznych i Kół Gospodyń Wiejskich są niezwykłym elementem wspierającym działania kulturalne. To dzięki nim nie odchodzą do zapomnienia ważne wydarzenia dla naszej tożsamości kulturowej – mówi wójt Zimny.
RED

Zobacz inne