Dzieje sięExtra

Piękna Martyna podbija Europę i serca głogowian. Jest w TOP10 mistrzostw fitness2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 140

Martyna Derlat, głogowianka, dostała powołanie do reprezentacji Polski na europejskie zawody Bodybuilding & Fitness, które odbyły się w hiszpańskim Santa Sussana. Debiutowała na międzynarodowej arenie. Wcześniej startowała, z licznymi sukcesami, w kraju zostając m.in. wicemistrzynią Polski czy wicemiss Wielkopolski w kategorii bikini fitness kobiet do 164 cm.

– Było super! – cieszy się Martyna relacjonując, że znalazła się w TOP 10, czyli półfinale mistrzostw. – Ostatecznie byłam dziewiąta. Do wielkiego finału awansowało sześć kobiet. Trochę żałuję, że nie udało się dostać wyżej, bo na to liczyłam – nie ukrywa 32-latka.

Jej przygoda z fitness zaczęła się przed dwoma laty. Poprawa sylwetki i wyglądu kosztowała ją bardzo dużo wysiłku. Z drobnej, skromnej blondynki w adidasach zamieniła się w długowłosego wampa, który potrafi już płynnie poruszać się na scenie na niebotycznych obcasach i wprawnie prezentować wdzięki jurorom. Dużo czasu spędza na siłowni.

– Nie o to chodzi, żeby schudnąć, ale żeby poprawić proporcje ciała. Mam trenerów, którzy podpowiadają jak i co ćwiczyć. W ciele wszystko można zmienić i przekształcić dzięki odpowiedniemu treningowi. Ciężka praca popłaca – mówi Martyna.

Opowiada, że prawie każda dziewczyna biorąca udział w tego typu zawodach doczepia sobie włosy, bo dodają one dużo seksapilu. Podkreślając, że niezbędna jest dość silna opalenizna, której nie zdobywa się przecież o tej porze roku na plaży, a także makijaż. W Głogowie ma wizażystkę, ale na wyjazdach po prostu wynajmuje kogoś, kto jej robi taki makijaż. – W tym sporcie dosłownie każdy szczegół odgrywa rolę – zaznacza.

Teraz planuje kilka dni odpoczynku. – Zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości – cieszy się. I planuje kolejne starty.
MK
foto:nadesłane

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się