Dzieje sięGłogów

Piękne bukiety z owoców i warzyw! Cieszą się coraz większą popularnością2 min na czytanie

Piękne bukiety z owoców i warzyw! Cieszą się coraz większą popularnością 1

– Trzeba mieć swoje hobby – mówi nam Nataliia Verenych (30 l.), która chciałaby ze swojej pasji się utrzymać – tutaj w Głogowie – bo pochodzi z dalekiej miejscowości Chersoń na Ukrainie, oddalonej o ponad tysiąc kilometrów stąd. Tam się wychowała, skończyła szkołę florystyczną online w Rosji. – Lubię coś tworzyć, kreować – nie ukrywa. Tyle tylko, że tradycyjne kwiaty zastąpiła… owocami i warzywami.

A takiego czegoś głogowianie jeszcze nie widzieli. Bukiety z jabłek, gruszek i pomarańczy? Można zamówić u Natalii. Chętnych przybywa. Skąd taki pomysł? – Zwykle wręczamy bukiety bliskim podczas jakiś ważnych uroczystości. Kwiaty więdną, trzeba wyrzucać je do kosza. Trochę szkoda pieniędzy. A bukiet z owoców nie pójdzie na marne, bo zadbamy przecież jeszcze o swoje zdrowie – zachęca.

Opowiada, że przez ostatnie dwa lata piękne bukiety powstawały u niej w domu na Ukrainie. Do Głogowa przyjechała kilka miesięcy temu. Za ukochanym Olkiem (29 l.), mężem, który znalazł tutaj pracę jako elektryk. Miłość na odległość nie miała sensu. Teraz próbuje się odnaleźć w nowym miejscu. Uczy się języka, co całkiem dobrze jej idzie. A zdjęcia swoich bukietów publikuje w internecie. – Pojawia się coraz więcej zleceń. Chciałabym to dalej robić i jakoś sobie dać radę u was. Mam nadzieję, że mi się uda – planuje.

Choć nie ukrywa, że bywają też nieco bardziej ekstremalne prośby, pomysłów jest dużo. Dla mężczyzn kobiety kupują bukiety takie do… piwa. – Z kiełbasek i serków, aby służyły jako przekąski! – śmieje się. Też takie robi, bo jak podkreśla, ma być to bukiet, który na długo zapadnie wszystkim w pamięci.
Można się z nią skontaktować: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się