Dzieje sięFotoGłogów

Piękny gest wielkiego serca! Młodzież pomogła uprzątnąć tajemniczy ogród na Koperniku1 min na czytanie

Piękny gest wielkiego serca! Wielki Młodzież pomogła uprzątnąć tajemniczy ogród na Koperniku

Jeszcze kilka dni temu kolorowe figurki były brudne, kwiaty uschły a chwasty się rozrosły. Interweniowaliśmy w tej sprawie, jednocześnie apelując w imieniu pana Edwarda Wojtkiewicza (68 l.) o pomoc. Pomiędzy blokami na Kosmonautów Polskich stworzył piękny ogród, którym zachwycają się sąsiedzi. Ale potrzebował wsparcia, bo sam nie jest w stanie się już nim zająć.

Długo nie trzeba było czekać. Kiedy o tej sytuacji usłyszał kierownik z administracji osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze” od razu znaleźli się chętni do pracy w ramach „Wakacyjnej pracy dla młodych”.

– Wspólnie umyłyśmy figurki, wygrabiłyśmy liście. W przyszłości, jeżeli będzie potrzeba, to będzie pomagać od czasu do czasu podlewać kwiatki – zapewnia dozorczyni Aneta Urbaniak.

Młodzież chętnie zaangażowała się w akcję. Wśród nich Marcelina Totoszko oraz Maja Walowska. – Trzeba sobie pomagać – mówiły dziewczyny.

Pan Edward był wdzięczny wszystkim, bo nie spodziewał się takiego odzewu. – Jestem dumny ze swojej pracy w ogrodzie. Uwielbiam obserwować, jak dzieci przychodzą ze swoimi babciami i oglądają ogród z takim zafascynowaniem. Albo gdy przychodzą wycieczki z przedszkoli lub szkół podstawowych. Jestem wdzięczny panu kierownikowi spółdzielni Marianowi Gulkowskiemu za zainteresowanie oraz dozorczyni za chęć pracy i dziewczyną, które zrobiły tutaj porządek – cieszył się.
AG

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się