Dzieje sięFotoGłogów

Piękny ten ogród nad Odrą! Była ciężka praca, a teraz przyszedł czas na świętowanie4 min na czytanie

Piękny ten ogród nad Odrą! Była ciężka praca, a teraz przyszedł czas na świętowanie 5

Miejsce – plac festynowy nad Odrą. Kto nie był, niech się koniecznie wybierze, bo tam wiele się dzieje. Na placu festynowym powstał ogród społeczny. Tak, są tu skrzynki i grządki z warzywami. Wiele osób napracowało się nad jego powstaniem. To ochotnicy, wolontariusze, entuzjaści, głogowianie. Posadzili tu warzywa i o nie dbają.

W piątek o godz. 18 uczestnicy tej wyjątkowej społecznej akcji zorganizowali otwarcie swojego „Ogrodu światła i cienia” – bo tak nazwali to miejsce, a właściwie to ogrodu wszystkich głogowian. Zorganizowali piknik. – Weźcie ze sobą dzieci, sąsiadów, znajomych. Przynieście coś do jedzenia i picia, czym podzielicie się z uczestnikami imprezy – apelowała jedna z organizatorek Katarzyna Staniak. Tego wieczoru nad Odrą mają rozbrzmiewać śpiewy i muzyka na żywo. – Poznajmy się i zrelaksujmy w otoczeniu ogrodu, nad brzegiem Odry – zachęcała.

Organizatorki akcji wręczyły dyplomy z podziękowaniami tym, którzy najbardziej pomagali i angażowali się w akcję. Nad Odrą wyrosła sałata, szczypior, pomidory i inne warzywa. – Troszkę tu robiłem – przyznał Dariusz Sabat. On pracował tu z rodziną. Malował skrzynie, wysypywał ziemię i sądził warzywa. – Od sześciu lat mieszkam w bloku i tego mi brakuje. A poza tym to fajna akcja i fajni ludzie – dodał. Prezydent Rafael Rokaszewicz powiedział, że tam gdzie mieszkańcy chcą coś robić, to miasto stara się pomagać. – Gratuluję tego pomysłu, kibicuję i zapraszam mieszkańców do korzystania – powiedział.

Akcję zapoczątkował Klub Lokalnego Działacza przy Miedziowym Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości. Katarzyna Staniak właśnie tam przedstawiła swój pomysł, a stowarzyszenie pomogło pozyskać środki.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się