Dzieje sięGłogów

Pierwsza klasa przygotowawcza dla młodzieży z Ukrainy: Mamy już 17 uczniów1 min na czytanie

Pierwsza klasa przygotowawcza dla młodzieży z Ukrainy: Mamy już 17 uczniów

W I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie uruchomiono pierwszy oddział przygotowawczy dla młodzieży z Ukrainy. Od dziś (16.03.) właśnie do tej szkoły uczęszczać będzie 17 osób. – Przede wszystkim uczniowie będą mieli trochę mniej zajęć. Będzie to 20 godzin tygodniowo. Będą to zajęcia przygotowawcze pod względem znajomości języka polskiego. Będziemy chcieli też zdiagnozować uczniów pod względem ewentualnej pomocy pedagogiczno-psychologicznej, ale także ich zdolności. Nie zabraknie też zajęć z przedmiotów ogólnokształcących – mówi nam Janusz Kosałka, dyrektor szkoły.

Uczniowie przybyli do Głogowa z różnych rejonów Ukrainy. – I są też w różnym wieku. Nie nie ma to znaczenia. Jesteśmy przygotowani w sumie na uruchomienie dwóch takich oddziałów, czyli przyjęcie 50 osób – dodaje.

Radoxim 5

Szkoła oczywiście zapewnia wszystkie pomoce naukowe. – Zresztą mamy też zapewnienie od sponsora, który jeżeli będzie taka potrzeba, to dostarczy nam wyprawki dla tych uczniów. Będziemy też korzystać z podręczników udostępnionych przez ministerstwo – zapewnia dyrektor.

A co z kadrą nauczycielską? – Zatrudniliśmy w szkole Marię Romanowską, która doskonale zna język polski. Mieszka na stałe we Lwowie. Jest też mamą jednego z naszych uczniów uczęszczającego do oddziału przygotowawczego. Dzięki temu daje poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie w razie potrzeby mogą na nią liczyć – dopowiada Kosałka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się