Dzieje sięFotoGłogów

Pierwsze Albumy Małego Głogowianina dla Leny i Lilianny. Tatusiowie odebrali książeczki3 min na czytanie

1

Takie albumy otrzymają wszyscy rodzice narodzonych dzieci w Głogowie. – To kolejny program społeczny, który wspólnie miasto i KGHM organizuje dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Teraz chodzi o nowych mieszkańców Głogowa. Ten album to jest coś w stylu książeczki – pierwszy rok życia dziecka. Oczywiście dedykowany, bo zawiera różne elementy głogowskie – historyczne. Można go uzupełniać o dane dziecka z pierwszych tygodni i miesięcy życia malucha – mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Książeczki będą do odbioru w Urzędzie Stanu Cywilnego – każdy rodzic otrzyma taki album wraz z aktem urodzenia. Jest ich 1500 sztuk – na razie, bo wiadomo, że w razie potrzeby zostaną dodrukowane. Statystycznie rocznie w naszym mieście rodzi się 500 osób. Adam Bugajczuk, wiceprezes miedziowej spółki, zwracał uwagę na to, że KGHM na wiele sposobów wspiera rodziny. – W akcji Cudowni Rodzice od zeszłego roku nagradzamy wszystkich nowych rodziców. Ostatnio było to około 400 nagród. W tym roku mamy już blisko 200 – w dobrej kompozycji, bo 99 chłopców i 98 dziewczynek, więc składa się idealnie – podkreślał.

A w albumie, oprócz listu od prezesa, rodzice znajdą również miedzianą zawieszkę, na której będzie można wygrawerować imiona dzieci. Pierwsze książeczki trafiły do tatusiów Lenki i Lilianki, które urodziły się kilka dni wcześniej. – Lenka ma już tydzień, jest z nami w domku. Pokój dla księżniczki jest gotowy. Przyniosę jej album od prezydenta. Uważam, że to bardzo fajna pamiątka – mówił nam szczęśliwy pan Łukasz (24 l.). Obaj tatusiowie, biorący udział w uroczystości, to pracownicy KGHM-u.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się