Sport

Pierwsze sukcesy Legionu w MMA. Dwa złote i dwa srebrne medale1 min na czytanie

Pierwsze sukcesy Legionu w MMA. Dwa złote i dwa srebrne medale

To pierwsze sukcesy odkąd Klub Legion Głogów nawiązał współpracę z Rafałem Kaczmarkiem, trenerem od parteru.

– Turniej w którym braliśmy udział to amatorskie Mistrzostwa Europy MMA Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki rozgrywane w Sochaczewie – relacjonuje Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów.

Radoxim 3

Martyna Kierczyńska i Maja Mołodecka wygrały w pięknym stylu walki w swoich kategoriach. – Martyna najpierw skończyła rywalkę duszeniem gilotynowym, a później w finale, w którym zarządzono dogrywkę pewnie wypunktowała oponentkę. Maja Mołodecka w finałowym boju rozbiła swoją przeciwniczkę głównie ciosami prostymi i sędzia widząc, że walka może skończyć się nokautem przerwał pojedynek. Obydwie nasze dziewczyny skutecznie broniły się przed akcjami w parterze, a stójkę wygrywały bez większych problemów – dodaje.

Niestety trenerowi i Michałowi Andraszowi nie udało się wygrać finałowych starć. – Przegrałem z czarnym pasem w BJJ, gdzie walka praktycznie cały czas toczyła się w parterze. Michał po dziwnej i niepotrzebnej decyzji sędziego musiał również pogodzić się z porażką. Trochę pecha, przyspieszona walka, brak rozgrzewki i błędna interpretacja sędziego – takie rzeczy zdążają się na turnieju więc nie ma co się tłumaczyć tylko trzeba to wziąć na klatę i startować, szkolić się dalej – zaznacza. Trzymamy kciuki w kolejnych walkach.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Sport