Sport

Pierwsze zajęcia w nowej sportowej rzeczywistości1 min na czytanie

Pierwsze zajęcia w nowej sportowej rzeczywistości

– Zainteresowanie wznowionymi zajęciami jest olbrzymie – cieszy się Tadeusz Karpowicz, trener Piasta Głogów. – Zwłaszcza najmłodsi nie mogli doczekać się spędzenia aktywnie czasu  na świeżym powietrzu i zajęć typowo treningowych – dodaje.

Głogowscy lekkoatleci w końcu mogą pobiegać i skakać, spotkać się z trenerem, kolegami. Podzieleni na pięć grup, według obowiązujących obecnie przepisów, a także ze względu na wiek, zaawansowanie sportowe, preferowane konkurencje realizują swój plan treningowy.

Radoxim 5

– Harmonogram zajęć ustalony jest   w taki sposób aby grupy podczas wymiany nie spotkały się, zachowujemy zalecone środki ostrożności.         – wyjaśnia Karpowicz. Na bieżni i skoczni zawodnicy mogą oprócz ogólnorozwojowych działań ruchowych wykonać testy.

Niestety imprezy sportowe takie jak m.in. mistrzostw kraju dla starszych lekkoatletów zostały przeniesione na wrzesień i październik. – Mamy bardzo dużo czasu aby nadrobić zaległości i przygotować się do startów docelowych – zapowiada trener Piasta.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport