Dzieje sięFotoGłogów

Pierwszy integracyjny piknik starosty na ogrodach [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Pierwszy integracyjny piknik starosty na ogrodach [ZDJĘCIA] 7

To pomysł starosty Jarosława Dudkowiaka. Dzieci ukraińskie trzeba zintegrować z polskimi. Pokazać im nasz kraj i jego tradycje, dostarczyć im trochę rozrywki i oderwać od traumatycznych wspomnień i myśli o toczącej się wojnie. Ta idea przyświeca organizacji wspólnych pikników polsko-ukraińskich. Pierwszy już za nami, odbył się na ogrodach „Dzieci Głogowskich” na os. Paulinów w poniedziałek (13.06.). Pogoda dopisała, humory również.

– Dziś obchodzimy dzień dzieci polskich i ukraińskich. Trochę po czasie, ale najważniejsze, że uczestnicy są zadowoleni. Zorganizowaliśmy dla nich rodzinne popołudnie na naszych pięknych ogrodach – cieszył się prezes Edward Adamski, gdyż powiat głogowski sfinansował całe przedsięwzięcie, a działkowcy udostępnili teren. Przyszło bardzo dużo dziadków i rodziców z dziećmi.

Radoxim 5

Byli także rodzice z dziećmi z Ukrainy, ci, którzy są pod opieka starostwa głogowskiego. W sumie było ok. 200 dzieci. Czekało na nich mnóstwo atrakcji. Zorganizowano zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. Dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, klauny i pyszny poczęstunek: lody, wata cukrowa, frytki i nagetsy, ciasto, słodycze, i to za darmo dla wszystkich dzieci. Żołnierze częstowali uczestników pyszną grochówką. Do tego gry w mini golfa. Zabezpieczenie medyczne zorganizował WOPR Głogów.

Jednym słowem – mnóstwo atrakcji. To był pierwszy taki festyn integracyjny dla rodzin polskich i ukraińskich z serii planowanych przez starostę na głogowskich ogrodach działkowych. Udział wzięły dzieci z Ukrainy mieszkające w placówkach powiatowych. Obecnie powiat opiekuje się ponad 100 osobami z Ukrainy. – To dla naszych dzieci rozrywka – mówi Katia Gołubnicza, która wraz z dwójka dzieci mieszka w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych. – Mieszka nas tam 37 osób. Mamy dobre warunki, dzieci chodzą do przedszkoli i szkół. Wszyscy przyszliśmy na festyn i bardzo nam się tu podoba. Dobre jedzenie i fajna zabawa. Poznajemy wasz kraj – oceniła.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się