Dzieje sięPęcławRegion

Pieszo będzie bezpieczniej. Zrobią chodnik1 min na czytanie

Pieszo będzie bezpieczniej. Zrobią chodnik

W Pęcławiu trwa długo wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja – budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej do sklepu „Dino”. – Wybudowanie chodnika niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, ponieważ ruch pieszych na tym odcinku jest bardzo duży – poinformował na stronie gminy wójt Artur Jurkowski.

Na wjeździe do miejscowości stoi już od dawna sklep „Dino” z dużym parkingiem dla samochodów. Można podjechać, zaparkować i zrobić zakupy, ale piesi muszą iść skrajem jezdni, która nie ma pobocza. Nie można było jednak nic z tym zrobić, bo ta droga jest to wojewódzka 330, więc nie należy do gminy.

Wójt Artur Jurkowski przez wiele miesięcy prowadził rozmowy i dogadał się z właścicielem drogi w kwestii dobudowania do niej chodnika. Dzięki temu inwestycję gmina podejmuje wspólnie z urzędem marszałkowskim we Wrocławiu, więc finansuje ją w połowie. Przedsiębiorstwo budowlane wygrało przetarg na tę inwestycję – dobudowanie chodnika wraz z odwodnieniem do drogi wojewódzkiej, z ofertą blisko 730 tys. zł, ale gmina na swojej stronie napisała, że koszt całkowity zadania to 553 tys. zł brutto. Kto wie, może to dobry krok w stronę wyremontowania starej i podziurawionej drogi? Na razie nowy chodnik to dobry powód do spaceru na zakupy.

Projektowaniem chodnika i wszystkimi formalnościami związanymi z jego budową zajęła się gmina, która otrzymała na ten cel dotację 400 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą jest przedsiębiorstwo Zygmunta Jaremowicza z Głogowa, prace potrwają do końca listopada. Koszt realizacji inwestycji to 553 tys. zł.

RED
Fot. gmina Pęcław

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się