my:GaworzyceRegion

Piknik Czyściochowej Akademii w Gaworzycach2 min na czytanie

Piknik Czyściochowej Akademii  w Gaworzycach

Pokaz Teatru Baniek Mydlanych, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, gdy i zabawy ruchowe, a przede wszystkim spotkanie z bohaterami z Czyściochowa – to wszystko już w najbliższy wtorek w Gaworzycach. Piknik dla dzieci to nagroda dla tamtejszej szkoły podstawowej za najaktywniejszy udział w Czyściochowych Mistrzostwach organizowanych przez Rossmanna w ramach Czyściochowej Akademii. Wyróżnienie zdobyli wychowankowie placówki, ale zaproszenie na imprezę jest skierowane do wszystkich dzieci i rodziców z okolic. Wstęp wolny.

Czyściochowa Akademia to projekt Rossmanna skierowany do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3). Jego celem jest wsparcie wychowawców, nauczycieli i rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci. A jak edukacja najmłodszych to tylko poprzez zabawę, dlatego przygotowaliśmy ponad 300 stron z zabawami, grami czy zagadkami. W ciągu roku szkolnego zostały one pobrane 20 tysięcy razy! Dodatkową atrakcją i motywatorem do tego, by podejmować aktywności były Czyściochowe Mistrzostwa, w ramach których placówki za podejmowane działania dostawały punkty. Premiowaliśmy relacje z przeprowadzenia zajęć, organizacji świąt higienicznych, udział w konkursach, ale również dzielenie się informacjami o programie z innymi nauczycielami, placówkami i rodzicami. Swój udział w tej rywalizacji mogli mieć także rodzice, którzy przez miesiąc mogli wspierać placówki swoimi głosami. Łącznie otrzymaliśmy 3 000 zgłoszeń do Mistrzostw z placówek i prawie 45 tysięcy oddanych głosów rodziców. Spośród przedszkoli i szkół, które wzięły udział w rywalizacji, wyłoniliśmy najaktywniejszych 6. Nagrody w postaci organizacji pikniku z Czyściochami są tym atrakcyjniejsze, że są one skierowane do całej społeczności lokalnej, a przedszkole czy szkoła wystąpi nie tylko jako beneficjent, ale i dumny gospodarz imprezy.

Radoxim 5

Z województwa dolnośląskiego chęć udziału w rywalizacji zgłosiły 32 szkoły. Drugie miejsce, (spośród wszystkich 402 zgłoszonych w całej Polsce do Czyściochowych Mistrzostw) zajęła szkoła podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Gaworzycach. To właśnie na terenie tej placówki odbędzie się piknik. To wydarzenie we wtorek (21.06.) o godz. 10 pryz ul. Szkolnej 211.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Gaworzyce