Dzieje się

Piłkarze Chrobrego są zdrowi i gotowi do treningów1 min na czytanie

Pierwsza porażka w sparingu. Chrobry uległ Błękitnym, honorowe trafienie Miłosza Kozaka

Jak podaje Chrobry Głogów wyniki badań przesiewowych przeprowadzonych na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w Chrobrym okazały się pomyślne i zespół od poniedziałku może rozpocząć przygotowania do ligi w pełniejszym składzie. Zgodę na przejście do kolejnego etapu przez Pomarańczowo-Czarnych wyraził analizujący testy Zespół Medyczny PZPN.

Chrobry Głogów oraz inne kluby Fortuna 1 Ligi z uzyskaną zgodą będą mogły podjąć treningi w pełniejszych składach zgodnie z aktualizacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja. Dopuszcza ono przeprowadzanie treningów również przez pierwszoligowe zespoły w 25-osobowych grupach w dniach 10-24 maja.

Badania przesiewowe we wszystkich klubach Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i 2 Ligi przeprowadzono w tym tygodniu. Zostały zorganizowane przez PZPN, który współprowadzi projekt wznowienia rozgrywek ligowych. W Chrobrym, podobnie jak w innych klubach, przebadano piłkarzy pierwszej drużyny, trenerów i pracowników pozostających w bezpośrednim kontakcie z zespołem. Jego wyniki uzależniają przejście do kolejnego etapu, czyli podjęcia treningów w większych (zgodnie z rozporządzeniem 25-osobowych) grupach.

Testy mają jeszcze zostać powtórzone bezpośrednio przed rozgrywkami, a pierwsze wydarzenie sportowe w kraju po przerwie zaplanowano na 26 maja i będzie nim mecz Pucharu Polski. 29 maja wystartuje Ekstraklasa, a po tych rozgrywkach zakłada się wznowienie gry w Fortuna 1 Lidze.  
RED

Podziel się informacją ...
  • 68
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się