PILNE!Chrobry utrzymał się w Fortunie 1. Lidze! Michał Borecki uratował remis

PILNE!Chrobry utrzymał się w Fortunie 1. Lidze! Michał Borecki uratował remis 3

Potrzebny był punkt – ten udało się zdobyć. Nie było łatwo. Pojedynek miał dwa oblicza – pierwsza połowa nerwowa, słaba, nieskuteczna. Druga – zaczęła się od huknięcia Michała Boreckiego.

ARRA

Trener Grzegorz Niciński nie kalkulował – na boisko posłał dwóch napastników, czyli duet Damiana Kowalczyka i Mikołaja Lebedyńskiego. Tyle tylko, że na szpicy zagrał ten drugi, bo Kowalczyk częściej biegał skrzydłem. Chrobry od razu ruszył do ataków.

Była 36. minuta meczu, kiedy na stadion w Bytowie wpuszczeni zostali… kibice w pomarańczowo-czarnych koszulkach. Wtedy jeszcze pachniało golem dla Chrobrego, który przeważał w ofensywie. Ale po chwili Bytovia miała rzut rożny – piłka wpadła w pole karne, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Sławomir Duda uprzedzając Mateusza Abramowicza. – Gol! – zatrzęsły się trybuny. A sytuacja Chrobrego w tabeli ze skomplikowanej zrobiła się co najmniej trudna.

Druga połowa zaczęła się od trafienia w słupek Bartosza Machaja. I rozpoczęły się emocje! Kolejna akcja – prostopadłym podaniem popisał się Lebedyński a Michał Borecki, który w przerwie zmienił Michała Pawlika, dał Chrobremu remis 1:1. Bytovia nie mogła się otrząsnąć po szturmowych atakach głogowian. A goście nie zwalniali tempa, grali widowiskowo, jakby to była walka o awans do Ekstraklasy, nie o utrzymanie.

Gra zaostrzyła się, kości trzeszczały, sporo było fauli. Na własnej skórze odczuł to w szczególności Robert Mandrysz, był mocno poobijany. Trzeba było walczyć, bo w ostatnim kwadransie meczu Bytovia postawiła wszystko na jedną kartę. Ostatnia minuta – poprzeczka! Chrobry miał sporo szczęścia. Utrzymał remis i zapewnił sobie spokojny byt.

– Miałem wejść i zrobić to, co potrafię najlepiej. To była moja najważniejsza bramka w barwach Chrobrego – komentował Borecki, bohater Chrobrego.
W ostatnim meczu sezonu głogowianie zagrają przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
MK

Bytovia Bytów-Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Duda (39′), 1:1 Borecki (48′)
Bytovia: Witan, Kuzdra, Bąk, Dampc, Kamiński (64’Hebel), Swędrowski, Duda, Kwietniewski (64’Jaroch), Moneta (83′ Hiszpański), Kuzimski.
Chrobry: Abramowicz, Stolc, Ratajczak, Pawlik (46′ Borecki), Pestka, B. Machaj (71′ Bach), Drewniak, Repka, Mandrysz, Lebedyński (83’Kowalczyk), Kowalczyk.

foto:Chrobry Głogów S.A

1
Podziel się informacją ...
  • 129
  •  
  •  
  •  
  •  
  •