Piotrkowianin zatrzymał Chrobrego. Porażka u siebie

18:09, 28.11.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 18:09, 28.11.2021

Szczypiorniści KS SPR Chrobrego Głogów, po dwóch ligowych zwycięstwa z rzędu na Grupą Azoty Tarnów i Zagłębiem Lubin, ulegli we własnej hali Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 32:33 (19:17). W pierwszej połowie - a w zasadzie po kwadransie gry - stracili też Rosjanina Antona Ortezova, który po trzech karach zobaczył czerwona kartkę. Jeszcze w 56. minucie był remis 31:31. A ostatnich akcjach meczu lepsi byli goście, którzy zyskali dwie bramki przewagi. Na koniec rozmiary porażki zmniejszył Marcel Zdobylak. Na wyróżnienie zasługuje Paweł Paterek - zdobywca aż 9 bramek dla Chrobrego. W drużynie przyjezdnych zobaczyliśmy byłego zawodnika głogowskiego klubu: Adam Babicz rzucił 4 bramki.

Chrobry: Stachera, Grabowski, Zdobylak 5, Klinger 3, Przysiek 2, Kosznik, Orpik 3, Jamioł 2, Dereviankin, Krzysztofik, Matuszak 3, Ortezov, Styrcz 3, Włoskiewicz, Paterek 9, Skiba 2.