Dzieje sięGłogów

PiS zapowiada kroki prawne. Opozycja jest traktowana po macoszemu?1 min na czytanie

Wszyscy radni byli za odwołaniem Leszka Drankiewicza. Ten nie wziął udziału w sesji 22

Nie milkną echa środowej (19.02.) nadzwyczajnej sesji rady miasta. Z funkcji przewodniczącego rady odwołano Leszka Drankiewicza, ale nie powołano nowego. Kandydat był jeden – to Mariusz Kędziora z PiS-u, który jednak przegrał w tajnym głosowaniu. A zdaniem rządzących, czyli koalicji KWW Rafael Rokaszewicz i PO, już sama jego kandydatura była niezgodna z prawem, bo ten jest przecież wiceprzewodniczącym i musiałby prędzej zrezygnować z tego stanowiska. A tak się nie stało. Po co więc w ogóle głosowano?

– Jaki był sens? Pokazania siły opozycji. Nie może być tak, że opozycja jest traktowana po macoszemu, że się z nią nikt nie liczy. Na pewno w tej sprawie podejmiemy jakieś kroki i będziemy prosić o interpretacje prawne w sprawie przebiegu całej sesji. Mam nadzieję, że nagranie z tej sesji zostanie jak najszybciej upublicznione. Poprosić będziemy również o protokół z tej sesji – zapowiada Kędziora.

A Michał Wnuk, przewodniczący KWW Rokaszewicz, podkreśla, że nie zgłosili swojego kandydata, bo byłoby to „bezprawne”. – Postanowiliśmy się wstrzymać z tym wyborem. Trzeba poczekać na opinię specjalistów. Radni opozycji robią wiele różnych ciekawych rzeczy na sesjach, podważają nasze zdanie. To coś normalnego, nie zaskoczyli mnie – dodaje.

Nowy przewodniczący zostanie wybrany prawdopodobnie w marcu. Kandydatem rządzących ma być ktoś z dwójki – Zbigniew Sienkiewicz i Dariusz Czaja.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się