Dzieje sięFotoGłogów

Piskorska marzy o olimpijskim medalu. Wydali kalendarz z wizerunkiem zdolnej pływaczki [ZDJĘCIA]2 min na czytanie

Piskorska marzy o olimpijskim medalu. Wydali kalendarz z wizerunkiem zdolnej pływaczki [ZDJĘCIA]

Adela Piskorska marzy o olimpijskim medalu. Zawodniczka, która trenuje pod okiem głogowianina Adriana Szajnickiego w Sharku Rudna – ale także teraz CSGT Głogów – potrzebuje jednak wsparcia. Organizacyjnego i finansowego. Pomocny jest Chrobry Głogów S.A., gdzie młoda pływaczka trenuje. A także urzędnicy. Dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu udało się wydać kalendarz ze zdjęciami Piskorskiej. Kosztuje co najmniej 100 zł za sztukę. Wszystkie pieniądze trafią na przygotowania pływaczki do olimpiady. Kalendarz do nabycia poprzez FB. Wystarczy napisać do zawodniczki lub trenera. – To uczennica I Liceum Ogólnokształcącym w naszym mieście – mówił podczas konferencji prasowej starosta Jarosław Dudkowiak (21.12.).

– W tym roku udało mi się poprawić dwanaście razy rekordy Polski. Myślę, że jest to dla mnie duże osiągnięcie. Ten wynik dawałby mi brąz mistrzostw Europy i finał mistrzostw świata. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystartować na najbliższej olimpiadzie, która za dwa lata – mówiła Piskorska.

Na jej koncie rekord seniorów na dystansie 200 m stylem grzbietowym. A także rekord młodzieżowców na tym samym dystansie. To brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorów na 50 m stylem grzbietowym.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się