Dzieje sięGłogów

Pismo do premiera poparli nasi samorządowcy: To ekstremalnie trudna sytuacja1 min na czytanie

A tu już produkują śnieg! To stok najbliżej Głogowa

Dolnośląska Organizacja Turystyczna wysłała swoje stanowisko do premiera Mateusza Morawieckiego. A chodzi o “ciągle pogarszającą się” sytuację branży turystycznej. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego tylko w marcu z noclegów turystycznych w naszym województwie skorzystało około 935 tys. osób. To o 65 proc. mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Paweł Wybierała, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, informuje, że w pierwszym kwartale br. wydatki związane z podróżami turystów krajowych i zagranicznych w Polsce wyniosły około 10,4 mld zł i były niższe o około 17 proc. – Branża turystyczna to jedna z najważniejszych i najrozleglejszych gałęzi gospodarki napędzająca inne sektory i często generująca miejsca pracy na obszarach, gdzie jakakolwiek inna działalność gospodarcza nie miałaby racji bytu – podkreśla.

Radoxim 5

Zwraca uwagę, że kolejne zamrożenia branży turystycznej doprowadziły do “ekstremalnie trudnej sytuacji, w które ani pracodawcy, ani pracownicy nie mogą być pewni swojej przyszłości”. Apeluje, aby tak ważne decyzje konsultować właśnie z nimi. Pod pismem podpisało się ponad 150 podmiotów w tym także samorządy z powiatu głogowskiego.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się