Dzieje sięGłogów

PKS przywraca kursy. Ich lista nie jest jeszcze zamknięta1 min na czytanie

Trudna sytuacja Intertrans PKS. Pasażerów mało, problemy duże

Rok temu, gdy wybuchła epidemia, Intertrans PKS zawiesił prawie wszystkie kursy. Potem powoli je przywracał, ale dziś tablica z rozkładem jazdy wciąż wygląda ubogo, głównie dlatego, że młodzież nie dojeżdża do szkół. Powoli jednak coś rusza. Od połowy lutego wznowiono 11 połączeń.

Głównie są to kursy pozwalające mieszkańcom podgłogowskich miejscowości dotrzeć rano do miasta i wrócić do domu po południu. Od 19 lutego przywrócono kursy do Karpacza w każdy dzień tygodnia, oraz do Świeradowa Zdroju przez Szklarską Porębę w piątek, sobotę i niedzielę. – Decyzja o stopniowym odmrożeniu komunikacji jest wynikiem analiz wskazujących na wzrost zainteresowania wyjazdami turystycznymi. Mieliśmy także zapytania pasażerów, którzy w ostatnich dniach coraz częściej zwracali się do nas z prośbami o przywrócenie konkretnych lokalnych połączeń – mówi Paweł Tryka z Intertransu.

Radoxim 3

Przywrócono połączenie do Grochowic, Przemkowa, Kotli czy Gaworzyc. – W miarę naszych możliwości staramy się odpowiadać pozytywnie na takie zapytania i wychodzić naprzeciwko oczekiwaniom pasażerów. Lista przywracanych połączeń nie jest zamknięta i niebawem przekażemy kolejne dobre informacje – zapowiada.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się