my:KotlaRegion

Po biegu KotlActive. Horbatowski: I już ruszamy z przygotowaniami do kolejnego1 min na czytanie

Błoto, woda i przeszkody! Taki bieg w gminie Kotla [ZDJĘCIA] 56

Za nami udana jubileuszowa, bo piąta, edycja KotlActive – czyli biegu z przeszkodami na dystansach 3, 8 i 14 km. Na trasie pojawiło się ponad 200 zawodników, którzy mieli do pokonania m.in. wodę, błoto, wspinaczki, ale pojawiło się tam również wiele innych atrakcji.

– Wśród tych zawodników byli oczywiście mieszkańcy gminy Kotla, ale mamy też – jak co roku – również zawodników z całego kraju. Trasę od samego początku wyznaczamy i robimy wspólnie z mieszkańcami zaangażowanymi w teamie KotlActive. Ciężko aż wszystkich wymienić. Co najważniejsze pomaga nam zawsze Nadleśnictwo Głogów, bo większość biegów odbywa się na terenie Lasów Państwowych – mówił wójt Łukasz Horbatowski.

Radoxim 5

Zauważał, że przygotowania biegu trwają kilka miesięcy. – Zaczynają się zaraz po biegu. Zaczyna się od spotkań organizacyjnych. Aby ten bieg zorganizować musimy dotrzeć do sponsorów, a później znaleźć swój czas, by się spotkać i budować przeszkody. Przygotowanie tras to około tygodnia czasu – pracy dzień w dzień – dodaje. Zobaczcie zdjęcia z tej sportowej imprezy: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla