Sława

Pobiegną, żeby świat małej Marysi był lepszy. 1 min na czytanie

Pobiegną, żeby świat małej Marysi był lepszy. 

Kolejna edycja charytatywnego wydarzenia organizowanego przez sławskich strażaków ochotników już w niedzielę 5 maja. Biegać będą nie tylko dorośli, ale też dzieci, dla których szykuje się szereg atrakcji. Cały dochód z imprezy, w tym wpisowe za udział, zostanie przekazany na leczenie Marysi Lotki, mieszkanki Sławy. Dziewczynka jest pod opieką Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Ma zdiagnozowaną atrofię nerwów wzrokowych i marmurkowatość kości typu dziecięcego.

– Marysia ma problemy z nóżkami, koślawość stóp. Jej kości są bardzo łamliwe. Z zewnątrz bardzo twarde w środku puste – opowiada mama dziewczynki, Małgorzata Bosko. Jest bardzo wdzięczna za każdą pomoc okazaną jej córce. Marysia chodzi do szkoły, do pierwszej klasy. Jest wesołą, bardzo inteligentną dziewczynką. – Sprzęty, dzięki którym córka funkcjonuje w miarę normalnie, są bardzo drogie i poza naszym zasięgiem – wyjaśnia.

Radoxim 3

Druh Jacek Głogowicz gorąco zachęca do udziału w biegu. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, żeby biegać, w Sławie może się pojawić jako kibic. – Dla najlepszych mamy puchary i przygotowane przez sponsorów nagrody. Wszyscy będą mogli liczyć na posiłek. Gdyby ktoś chciał nas wesprzeć, ciągle jesteśmy otwarci na współpracę. Nagród nigdy dość – mówi pomysłodawca i organizator biegu.

Jak Marysi można pomóc można przeczytać na profilu społecznościowym i stronie OSP Sława.

Podziel się informacją ...
Scheduled Sława

Zobacz inne

Więcej w Sława