Sport

Podium w Jicinie i nagroda dla Adama Babicza1 min na czytanie

Podium szczypiornistów Chrobrego w czeskim Jicinie

Turniej w czeski Jicinie był kolejny etapem przygotowań do nowego sezonu w PGNiG Superlidze dla szczypiornistów KS SPR Chrobrego Głogów. W pierwszym meczu głogowianie ulegli MSK Povazska Bystrica 29:32 (15:19). Brakowało nieco skuteczności, pojawiły się proste błędy.

W następnym meczu wcale nie było łatwiej. Chrobry grał z wymagającym rywalem – mistrzem Czech Talen. Nasi walczyli o korzystny wynik mimo tego, że w przerwie mieli do miejscowych trzy bramki straty. Za ciosem poszliśmy tuż po przerwie i w 37. minucie meczy było po 17. Chrobry grał naprawdę dobrze i wydawało się, że losy spotkania się odwrócą. Czesi rzucili jednak pięć bramek z rzędu i do końca spotkania kontrolowali wynik. Przegraliśmy 31:26.

Później przyszło przełamanie. Chrobry najpierw ograł KC ROBE Zubri, aby w ostatnim meczu turnieju pokonać HBC Jicin. To dało naszym 3. miejsce. Najlepszy zawodnikiem turnieju wybrano Adama Babicza.