Dzieje sięGłogów

Podpowiadają do kogo się zwrócić z problemem… nieodśnieżonych dróg i chodników1 min na czytanie

Jest pięknie, choć niebezpiecznie. Zima w obiektywie 14

– Zima powoli odpuszcza, ale czy powiedziała ostatnie słowo? – Rafał Sikora z GPK Suez Głogowa przypomina i podpowiada, do kogo się zwrócić w przypadku problemu z odśnieżaniem. – Fakt, że droga znajduje się na terenie miasta nie oznacza, że to gminny samorząd i jego służby odpowiadają za jej odśnieżanie. W Polsce jest kilka rodzajów dróg, które mają różnych właścicieli – wyjaśnia.

Podobnie jest w Głogowie. Dogi krajowe – ich właścicielem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Drogi wojewódzkie – ich właścicielem jest zarząd województwa. Drogi gminne i powiatowe – ich właścicielem jest prezydent miasta. Drogi wewnętrzne – ich właścicielem są zarządcy terenu, przez który przebiegają, na przykład SM Nadodrze, TBS, ZGM, wspólnoty mieszkaniowe, itd.

Radoxim 5

Do tego wykazu należy dołączyć właścicieli terenów prywatnych, przez które przebiegają drogi oraz właścicieli firm i zarządców instytucji. – Każdy z osobna powinien zadbać o stan swojej drogi – dodaje Sikora.

Wymieniona kategoryzacja dotyczy również poboczy dróg, chodników, placów i parkingów. Informacji na temat tego, kto jest zarządcą drogą możemy znaleźć: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się