Dzieje sięGłogówKGHM

Podrobione certyfikaty? KGHM dementuje i domaga się sprostowania1 min na czytanie

Podrobione certyfikaty? KGHM dementuje i domaga się sprostowania

23 kwietnia 2020 roku w Gazecie Wyborczej oraz na portalu wyborcza.pl ukazał się artykuł pt. „Dziwne zakupy KGHM”. W artykule pojawia się stwierdzenie, że maseczki sprowadzone przez KGHM Polska Miedź SA z Chin mają „podrobione certyfikaty” oraz „że certyfikat to w zasadzie lipa.”

Nieznajomość prawa oraz zaleceń Komisji Europejskiej a także brak znajomości realiów rynkowych prowadzi autora do absurdalnego stwierdzenia o „podrobionych certyfikatach”. Mimo otrzymanych pisemnie wyjaśnień oraz deklaracji firmy redaktor Gazety Wyborczej pozwala sobie na oszczerstwa i manipulacje. 

Tymczasem dokumenty są autentyczne i nie zostały w jakikolwiek sposób sfałszowane.

W oświadczeniu czytamy, że KGHM skrupulatnie sprawdza wiarygodność dokumentacji, ale przede wszystkim wiarygodność dostawców. Posiadamy numery seryjne każdego z certyfikatów. Firma Ente Certificazione Macchine Srl ma na swojej stronie wyszukiwarkę do szybkiej weryfikacji dokumentów.

Tego typu informacje mają wywołać niepokój oraz sprawić, że  społeczeństwo straci zaufanie do całego systemu dostaw dla służby zdrowia. To niebezpieczne i wygląda jak sabotaż, a nie dbałość o bezpieczeństwo i jakość.

Redakcja Gazety Wyborczej otrzymała wezwanie do sprostowania nieprawdziwych informacji. Jeżeli sprostowanie nie zostanie zamieszczone przez redakcję, KGHM Polska Miedź SA podejmie dalsze kroki prawne.
RED
fot. KGHM

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się