Dzieje sięGłogów

Podsumowanie policyjnej akcji „Wielkanoc 2019”. Było spokojnie, ale zatrzymano 9 osób „pod wpływem”1 min na czytanie

Zadbają o nasze bezpieczeństwo. Trwa policyjna akcja „Wielkanoc 2019”

Aż dziewięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami zatrzymali głogowscy policjanci w powiecie w ramach świątecznej akcji „Wielkanoc 2019”. Większość to nietrzeźwi rowerzyści. Rekordzistą jest jednak 42-letni mężczyzna, który mając 4 promile wsiadł za kierownicę swojej mazdy. W Głogowie pijany rowerzysta potrącił dziecko. Miał 2,5 promila.

– Policjanci przeprowadzili łącznie 195 różnego rodzaju interwencji, oraz przeprowadzili 50 badań trzeźwości osób, które z własnej inicjatywy zgłosiły się na policję aby sprawdzić czy mogą zasiąść za kierownicą. Niestety nie wszyscy wykazali się należytą wyobraźnią. W sobotę 20 kwietnia policjanci zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Głogowa, który mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu kierował samochodem mazda. Odnotowaliśmy również aż 8 przypadków nietrzeźwych rowerzystów. – informuje rzecznik policji Bogdan Kaleta.

Jak dodaje, w okresie świątecznym doszło do 12 zdarzeń drogowych. Szczęśliwie na terenie powiatu głogowskiego były to tylko i wyłącznie niegroźne kolizje drogowe, powodujące straty materialne ale nie skutkujące obrażeniami ich uczestników.

Policyjne działania „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2019” rozpoczęły się już 19 kwietnia w związku falą wyjazdów świątecznych i wzmożonym ruchem na drogach. Akcję zakończono w poniedziałek o godzinie 22.00. W trakcie działań policjanci zwracali swoją szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, wpływa bowiem szczególnie na płynność ruchu oraz jego bezpieczeństwo.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się