Dzieje sięRadwaniceRegion

Pogoda idealna dla zawodników. Bieg papieski w Radwanicach [Zdjęcia]10 min na czytanie

Pogoda idealna dla zawodników. Bieg papieski w Radwanicach [Zdjęcia] 19

Bieg na 5 i 10 km, sztafeta rodzinna, nordic walking… Dziś (15.10) w Radwanicach odbył się Bieg ku Pamięci Jana Pawła II. Była to 13. edycja imprezy.

-Pogoda w kratkę. Biegi krótkie w słonecznej atmosferze, teraz trochę się popsuło, ale wiemy, że biegaczom to nie przeszkadza, bo oni biegną dla czasu i lekki deszcz im nie straszny – mówi Izabela Jokiel, prezes TPD w Radwanicach. Frekwencja jak przyznaje organizatorka była niższa niż w latach poprzednich. Może być to spowodowane 2-letnią przerwą związaną z pandemią, kiedy biegi się nie odbywały.

Radoxim 5

Wśród uczestników był Jerzy Kubiak z Głogowa. Wziął udział w biegu i kategorii nordic walking. – Najpierw biegłem 1000 metrów, a później się przeszedłem – śmieje się zawodnik – Dzisiaj tak naprawdę mamy świetne warunki do startów.

Aleksandra Dalkowska z Nowej Soli pierwszy raz wystartowała w biegu papieskim w Radwanicach. – Udało się zdobyć się pierwsze miejsce w krótkim biegu K30-39, więc bardzo pozytywnie się zaczęło, ale też będę startować w biegu na 5 km – mówi zawodniczka Klubu Biegowego Wikon.

Biegom w Radwanicach zawsze towarzyszy cel charytatywny. W tym roku zbierano dla pana Krzysztofa z Radwanic na rehabilitację.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się