Sport

Pojechali do Niemiec i przywieźli medale – lekkoatletyka3 min na czytanie

W historycznej hali w niemieckim Senftenbergu odbyły się międzynarodowe lekkoatletyczne mistrzostwa Łużyc. Wspaniale spisali się najmłodsi lekkoatleci z głogowskiego Piasta, a także kulomiot z LKS-u Polkowice.

Pchnięcie kulą wynikiem 13,18 m wygrał Michał Kuziemka. – To najlepszy halowy wynik w kraju w kategorii U14 – powiedział trener LKS-u Robert Pierzchała.

Jeśli chodzi o Piasta Głogów, to złote medale i tytuły mistrzowskie wywalczyli w swoich rocznikach: Bartek Lange w skoku w dal 4,24m i w biegu na 60m p.pł 10,85s, Tymek Poprawski w skoku wzwyż 139cm i w dal 4,36m, Filip Lange w skoku w dal 5,56m i 60m p.pł 9.65 s. Srebrne krążki: Martyna Walkowiak w skoku wzwyż 133 cm, Krzysztof Leszczyński wzwyż 133 cm i brązowy w biegu płotkarskim, Oskar Sawicki w biegu na 60 m p.pł 11,46 s i brąz w skoku wzwyż, dwa brązowe medale „wybiegał” na 50 i 60 m p. pł. Julian Ionesi.
– Na wyróżnienie zasługuje Patrycja Sułowska czwarta w pchnięciu kulą i szósty na 500m Mikołaj Kumor. Oprócz czysto sportowego charakteru startu w zawodach duże znaczenia miał wymiar edukacyjny i wychowawczy – podsumował trener Piasta Tadeusz Karpowicz.

Opr. RED

Zobacz inne

Więcej w Sport