Pokonali Zagłębie Lubin i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski

18:12, 28.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 18:12, 28.01.2022

Szczypiorniści KS SPR Chrobrego Głogów pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin w 1/16 Pucharu Polski. Spotkanie było wyrównane jedynie przez pierwsze kilkanaście minut, później Chrobry, podobnie jak we wcześniejszych meczach sparingowych, zbudował przewagę i pilnował jej konsekwentnie do ostatniego gwizdka. Świetną partię zagrał Otrezov, który rzucał bramki z rzutów karnych i z gry - 7 trafień w 13 minut! W drugiej części meczu pałeczkę przejął Paterek, który także umieścił piłkę w siatce lubińskiej bramki siedem razy.

Dobrze funkcjonowała nasza obrona, w ataku graliśmy z pomysłem i odważnie. Brakowało jedynie skuteczności w wykańczaniu kontr - a tych mieliśmy w tym meczu sporo.

MKS Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 27:32 (13:16)Zagłębie: Schodowski, Bartosik - Stankiewicz 2, Moryń 6, Gębala 3, Byczek, Sroczyk 3, Pietruszko 2, Hajnos 4, Bogacz 3, Drozdalski 3, Adamski, Iskra 1Chrobry: Stachera, Dereviankin - Krzywicki, Grabowski 1, Reszczyński, Klinger 3, Orpik 3, Jamioł 4, Matuszak, Otrezov 7, Styrcz 3, Włoskiewicz 1, Paterek 7, Skiba 3
źródło: KS SPR Chrobry Głogów/Artur Starczewski