Dzieje sięGłogów

Pół tysiąca drzew dla Głogowa od Arra Group. Tak firma obchodziła jubileusz [Zdjęcia]9 min na czytanie

Pół tysiąca drzew dla Głogowa od Arra Group. Tak firma obchodziła jubileusz [Zdjęcia] 8

Na Bulwarze Nadodrzańskim zasadzono 500 grabów. Będą odgradzały teren rekreacyjny od torów kolejowych. Wszystko z okazji 20-lecia Arra Group, głogowskiej firmy zajmującej się transportem farmaceutycznym.

-Sadzimy jedno drzewo w imieniu każdego pracownika i kluczowego klienta firmy – mówi właściciel, Artur Ratajczak – Jedno drzewo pochłania ponad 6 kg CO2, 500 drzew da nam neutralizację 3,5 tony CO2. Nawiązujemy tym do naszych wanów DMC 3,5 tony. W całym cyklu życia zasadzone przez nas drzewa zneutralizują 3 mln 750 tys. kg dwutlenku węgla. Myślę, że tak uczczony jubileusz jest najlepszym sposobem na świętowanie 20-lecia z myślą o następnych latach i pokoleniach.

Jak mówi Ratajczak, 500 drzew to jest kolejny etap naszej akcji, aby dbać o planetę. – Te 500 drzew jest dla lokalnej społeczności. Od początku dbamy o środowisko, bo korzystamy z najnowocześniejszych pojazdów. Kiedy wchodzi norma euro6, to Arra jest już w czołówce, aby korzystać z tych samochodów. Głównie posiadamy samochody typu chłodnia, które mają zasilanie elektryczne, dzięki czemu ograniczamy emisję szkodliwych gazów. Tak jest już od kilkunastu lat – opowiada założyciel Arry. Dopytujemy, czy nie warto pójść krok dalej i wymienić wszystkie pojazdy na elektryczne? – Dążymy do tego. Już wymieniliśmy auta pracowników w firmie na hybrydowe i teraz przymierzamy się do tego, aby wymienić flotę na elektryczną. Technologia rozwija się w tym kierunku. Na razie samochody dostawcze w aglomeracjach miejskich mają wystarczający zasięg, aby móc z tego korzystać – wyjaśnia.

Przy okazji 20-lecia pytamy tez o to, jak z firmy lokalnej stać się międzynarodową? – To praca całego zespołu, który podąża za wizją. Nie było to łatwe zadanie, bo są na drodze różne przeciwności losu. Nie można tej wizji utracić – przyznaje Ratajczak. Arra Group zatrudnia 400 osób. Była też jedną z pierwszych firm w głogowskiej strefie przemysłowej.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się