Dzieje sięGłogów

Pół wieku razem i ciągle się kochają. Taka miłość to nie tylko marzenie2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 721

Poznali się 57 lat temu. Pan Roman przeprowadził się z Kotli do Krzepielowa, gdzie na szkolnym korytarzu zauważył panią Zofię. Od razu wpadła mu w oko. – Zaczęło się niewinnie – wspominają oboje. Serce mocniej zabiło, zaczęli za sobą tęsknić a każda wspólnie spędzona chwila sprawiała im wielką radość. Okazało się, że to nie było tylko zauroczenie, bo po ukończeniu szkoły podstawowej spotykali się jeszcze wiele lat. W końcu wzięli ślub.

– Były to piękne chwile – mówi pani Zofia, łza w oku się kręci, gdy wspomina, jak nogi się trzęsły przy ślubowaniu miłości i wierności. I jak pan Roman był odświętnie ubrany. – Taki przystojny, ech… ale on się nie zmienił przez te wszystkie lata. Nadal czaruje – dodaje. Jak w każdym związku nie brakowało chwil słabości. Przypominają sobie, jak pan Roman – jeszcze przed ślubem – musiał odbyć obowiązkową służbę wojskową. Nie widywali się często, kilkanaście miesięcy, a rozłąkę im doskwierała. – Na szczęście nie wpłynęło to negatywnie na nasze relacje, choć rzadko się widywaliśmy, a nawet pogłębiło nasze uczucie – sięgają pamięcią.

Radoxim 3

Ich gorący, pełny miłości związek zaowocował potomstwem. Doczekali się córki Dagmary (40 l.) oraz syna Radosława (49 l.). – Teraz jesteśmy szczęśliwymi dziadkami – mamy czworo wnucząt! – cieszą się. Najmłodsze z nich ma ledwie 4-lata, najstarsze jest o… 20 lat starsze. Dla nich rodzina ma szczególną wartość. – Jest najważniejsza – nie pieniądze, które raz są, innym razem nie ma. Kochając się i wspierając można poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. Ale trzeba się zawsze wspierać i okazywać miłość – radzą. Pan Roman przez lata prowadził firmę transportową a pani Zofia była kierownikiem w sklepie.

Świętują 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Piękny jubileusz! Podczas obchodów swoich Złotych Godów w miejskim ratuszu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Byli z siebie dumni. Wiedzą, że mogą być przykładem dla młodych, którzy coraz częściej tak szybko się poddają i rezygnują z miłości.Bądźcie zawsze silni! – życzą.
PM

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się