Dzieje sięFotoGłogów

Polak, Węgier, dwa bratanki. Wicekonsul republiki Węgier Adam Szesztay w Głogowie [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Polak, Węgier, dwa bratanki. Wicekonsul republiki Węgier Adam Szesztay w Głogowie [ZDJĘCIA] 2

Dziś (26.02.) Głogów odwiedził wicekonsul republiki Węgier Adam Szesztay wraz z dyrektorem jednego z największych węgierskich biur podróży. Pojawili się w galerii dworcowej, gdzie znajduje się wystawa prezentująca regony winiarskie na Węgrzech. Nie zabrakło miłych słów, gestów przyjaźni i zapewnień o współpracy gospodarczej – oczywiście tej turystycznej. Ale co ciekawe w sklepie Stokrotka znajdziemy też regały z winami pochodzącymi z Węgier.

– Węgry to popularny kierunek wśród głogowian, którzy bardzo lubią tam jeździć – opowiada nam Wojciech Birut z Intertrans Podróże. – Robiliśmy już wycieczki do Budapesztu, gdzie warto podkreślić dbaliśmy o ich charakter kulinarny – to były tradycyjne kolacje. Przed epidemią głogowianie byli zainteresowani wyjazdami na Węgry – dodawał mając nadzieje, że podobnie będzie w tym sezonie.

Radoxim 5

Adam Szesztay również zabrakł głos. – Zdecydowaliśmy o tym, że będziemy prezentować wystawę mimo tego co się dzieje na Ukrainie, mimo tych trudnych czasów. Myślę, że jest to symbol – na wyzwania historyczne musimy odpowiedzieć budowaniem związków przyjacielski i gospodarczych. Dlatego nie zrezygnowaliśmy z naszego planu – podkreślał.

Wystawę win można oglądać każdego dnia w godzinach otwarcia galerii.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się