Dzieje sięGłogów

Policja apeluje do grzybiarzy: Zabierajcie ze sobą telefony komórkowe2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 741

Rozpoczął się sezon na zbieranie grzybów. – Amatorzy leśnych zbiorów wyruszyli do lasów. Dla większości osób jest to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Jednak należy pamiętać, że w lesie bardzo łatwo stracić orientację w terenie. W trosce o własne bezpieczeństwo warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami – zaznacza Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Wybierajmy się do lasów, które są nam znane i znajdują się w pobliżu naszych domów, zaparkowanych pojazdów lub charakterystycznych miejsc.

Samotne wędrówki mogą być przyjemne, jednak w towarzystwie, w razie jakiegokolwiek wypadku można liczyć na szybką pomoc.

Zabierając ze sobą dziecko bądź osobę starszą do lasu, nie pozwalaj jej na oddalanie się od ciebie, miej ją zawsze w zasięgu wzroku.

Przed wyjściem do lasu poinformuj domowników, bądź najbliższych znajomych o wyjściu do lasu i rejonie, w jakim zamierzasz się znajdować, zbliżona lokalizacja znacznie ułatwia ewentualne poszukiwania.

Miej przy sobie naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w chwili zgubienia się, mogą okazać się bardzo pomocne. Telefon komórkowy pomoże odczytać twoją lokalizację.

Samochód pozostaw na parkingu leśnym, a zanim oddalisz się od niego, sprawdź dokładanie czy zamknąłeś drzwi i okna. Nie pozostawiaj wartościowych rzeczy na wierzchu.

Stosuj się do oznakowań i regulaminów, które można znaleźć przy wejściach do lasu.

Gdy wybierasz się na dłużej do lasu, zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, wodę oraz coś do jedzenia.

Nie śmieć! Zabierz z lasu, to co ze sobą przyniosłeś.

Gdy znajdziesz niewybuch, niewypał z czasów wojny, bądź inne przedmioty nigdy ich nie dotykaj, tylko niezwłocznie powiadom policję.

Przestrzegaj zakazu wchodzenia na teren poligonu wojskowego oraz na inny teren wojskowy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się