Dzieje sięGłogów

Policja skontrolowała siłownię! Jest wniosek do sądu wobec jej właściciela. Wylegitymowała też klientów2 min na czytanie

Od soboty działa w Głogowie nowa siłownia!

Mimo wprowadzonych jesienią przez rząd obostrzeń wiele klubów fitness i siłowni funkcjonuje prawie “normalnie”. W tym jedna z nich w Głogowie – to Gym Planet przy ul. Poniatowskiego. Jak to możliwe? A no tak, że w przepisach pojawiła się luka dopuszczająca treningi na siłowniach sportowcom zawodowcom. Wystarczyło więc zrobić odpowiednią licencję, by korzystać bez przerwy z siłowni. Jest otwarta „dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych”.

W piątek (1.04.)) weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które zmieniło ten zapis. Z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness mogą korzystać wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. 

Dlatego we wtorek (6.04.) w tej głogowskiej siłowni odbyła się kontrola. Jak relacjonują świadkowie nagle do środka weszło sześciu policjantów. Chcieli zamknąć siłownię. – A wszystkie osoby, które akurat korzystały z siłowni, zostały wylegitymowane. Mówili, że to teraz nielegalne – opowiadają nam.

– W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w marcu br. przeprowadzono kontrole działających siłowni na terenie Głogowa. Skierowano wniosek do sądu wobec właściciela działającej siłowni i pouczono 21 osób będących wewnątrz – potwierdza Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Czy to coś zmieniło? – Siłownia nadal funkcjonuje. Jest otwarta. Licencje, które posiadają nasi klienci, są prawidłowe i im to umożliwiają – usłyszeliśmy w tej siłowni.

Otwiera się też kolejna siłownia – po wielu miesiącach przerwy. Na FB poinformowała, że nastąpi to w poniedziałek (12.04.). To Centrum Sportowe Kiko+. “Złóż wniosek o licencję Zawodnika PZPL i Klauzulę informacyjną oraz Zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku przez PZPL oraz wykonaj Testu wytrzymałościowo-siłowego dla zawodników kadry narodowej (szczegóły poniżej) – pod opieką naszego trenera. Koszt licencji zawodnika Polskiego Związku Przeciągania Liny to 15 zł” – czytamy w komunikacie.
RED

Podziel się informacją ...
  • 241
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się