Dzieje sięGłogów

Policja w całym kraju zmienia numer telefonu? A w Głogowie?1 min na czytanie

Próba porwania chłopca na osiedlu Piastów Śląskich? Policja sprawdza informacje

Od dziś (24.02.) zmieniają się numery telefonów do komend policji w całej Polsce. Ale do głogowskiej komendy dzwonimy po staremu.

– Nie znam szczegółów sprawy – mówi nam oficer prasowy komendanta policji w Głogowie Bogdan Kaleta. I zapewnia, że na komendę w Głogowie wciąż można się dodzwonić używając dotychczasowych numerów.

Jednak głośno jest o tym, że od dziś mają funkcjonować nowe numery na policję. Zamiast numeru kierunkowego, trzeba będzie wybrać inny, resortowy. Przez pół roku mają jeszcze funkcjonować stare numery.

Jak informuje MSWiA, aby dodzwonić się do jednostek policji z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, trzeba będzie na początku wybrać zamiast dotychczasowego numeru kierunkowego (u nas 76) resortowy wyróżnik MSWiA – 47. Zmiana obejmuje wszystkie jednostki organizacyjne policji: komendę główną, wojewódzkie, powiatowe, komisariaty oraz szkoły policyjne. Efektem uruchomienia wyróżnika ma być kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych, w tym policji.

Na początku trzeba będzie wybrać numer resortowy 47, a następnie numer strefy policyjnej – dla policji Dolnego Śląska to 87. Przykładowo, według podanego przez MSWiA schematu, aby dodzwonić się do sekretariatu komendanta powiatowego policji w Głogowie dotąd wybieramy numer 76 72 772 10, to teraz powinniśmy dzwonić pod: 47 87 772 10. Próbowaliśmy to zrobić, ale te nowe numery nie działają. „Przepraszamy, wybrałeś niepoprawny numer” – odzywał się automat.

Na komendzie w Głogowie nic nie wiedzą o nowych numerach. Natomiast rzecznik komendy powiatowej w Polkowicach Przemysław Rybikowski mówi, że komunikat o wprowadzeniu nowych numerów telefonów od dziś, opublikowała komenda główna policji. – Na dziś wyznaczono datę ich wprowadzenia – informuje.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się