Dzieje sięGłogów

Policjanci będą kontrolować motocyklistów. Od rana zapowiadają akcję1 min na czytanie

Policjanci zatrzymali pijanego motocyklistę

Jutro (4.08.) policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przeprowadzą działania kontrolne „Bezpieczny motocyklista”. – Mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych na drogach – mówi Emilia Reguła z KPP Głogów.

Jak wskazują policyjne statystyki, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.

Radoxim 5

– Motocyklista musi być świadomy, że jest narażony na większe ryzyko wypadku, niż kierowca samochodu osobowego, albowiem chroniony jest właściwie tylko przez kask. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, kierowca motocykla powinien czuć się dobrze i pewnie na drodze. Musi szanować innych użytkowników dróg. Znać  i przestrzegać przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa, jak również dbać o bezpieczeństwie osób przewożonych na motocyklu. Jazda motocyklem z pasażerem wymaga odpowiedniego przygotowania – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się