Policjanci przechwycili nielegalny transport odpadów chemicznych na ul. Południową!

Policjanci przechwycili nielegalny transport odpadów chemicznych na ul. Południową!

Pięciu mężczyzn zatrzymanych za przetransportowanie do Głogowa kolejnych 168 pojemników pełnych toksycznych odpadów chemicznych. Zostały one umieszczone na składowisku przy ul. Południowej w Głogowie.

Głogowska policja poinformowała, że funkcjonariusze wydziału przestępstw gospodarczych dokonali zatrzymań pięciu mężczyzn. Czterech z nich to mieszkańcy powiatu głogowskiego, a jeden powiatu lubińskiego. Wszystko wskazuje, że mężczyźni wbrew obowiązującym przepisom, narażając zdrowie i bezpieczeństwo głogowian, przetransportowali i wyładowali na teren ul. Południowej 41 pojemników typu mauzer o pojemności 1000 litrów z substancjami toksycznymi.

Inny załadowany takimi materiałami pojazd czekał na wyjazd nieopodal Głogowa, w powiecie lubińskim. Także został zatrzymany. Na terenie firmy transportowej zabezpieczono kolejnych 127 pojemników, każdy o pojemności 1000 litrów z odpadami ropopochodnymi, kwasami i innymi substancjami żrącymi. Pojemniki były już przygotowane do transportu w dwóch naczepach ciężarówki i miały zostać przewiezione do Głogowa.

Łącznie policjanci znaleźli 168 pojemników pełnych substancji chemicznych o pojemności 1000 litrów każdy. Wszystkie miały trafić do Głogowa. Jeden z zatrzymanych, 39 – latek został aresztowany. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji dostało trzech mężczyzn, a wobec piątego decyzja jest procedowana. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn to współwłaściciele tego składowiska, które od wielu miesięcy jest pilnowane przez firmę ochroniarską wynajętą przez miasto. Jakiś czas temu nie ma tam już jednak ochroniarzy, ale są kamery, które obserwują teren.
DN

D

Podziel się informacją ...
  • 155
  •  
  •  
  •  
  •  
  •