Dzieje się

Policjanci przestrzegali seniorów przed oszustami. I radzili jak się zachować w takich sytuacjach1 min na czytanie

Policjanci przestrzegali seniorów przed oszustami. I radzili jak się zachować w takich sytuacjach

Policjanci wraz z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzili spotkania skierowane do osób starszych. Apele, programy profilaktyczne, szkolenia seniorów to jedna z wielu metod uświadamiania o istniejących zagrożeniach. Przestępstwa „na wnuczka” czy też „na policjanta” są wszystkim doskonale znane.

– Coraz częściej udaje się udaremnić próby wyłudzeń oraz kradzieży na szkodę seniorów – mówi Łukasz Szuwikowski z KPP Głogów. – Należy pamiętać, że osoby starsze cały czas są na celowniku przestępców, którzy bez skrupułów wykorzystują ich bezradność, podeszły wiek, łatwowierność i naiwność – zaznacza.

Głogowscy policjanci prowadzili akcję mające na celu  uświadomienie i przypomnienie zagrożeń, które mogą ich spotkać, a także co zrobić i jak zachować się w takich sytuacjach. To element akcji profilaktycznej „Porozmawiaj w ZUS-ie o bezpieczeństwie” w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Wzorowy Senior”, którego celem jest ograniczenie przestępstw powszechnych, w tym głównie na seniorach, edukacja z zakresu odpowiedzialności prawnej, prawidłowe zabezpieczenie własnego mienia oraz sposób postępowania w określonych sytuacjach zagrożenia.
MK
fot. KPP Głogów

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się