Dzieje sięGłogów

“Policjant, który pomógł”. Wśród wyróżnionych policjanci związani z Głogowem1 min na czytanie

"Policjant, który pomógł". Wśród wyróżnionych policjanci związani z Głogowem

Konkurs dla funkcjonariuszy policji trwa już od 15 lat. Przez ten czas wyłoniono 75 laureatów, spośród których 5 pochodziło z jednostek garnizonu dolnośląskiego. Dwóch związanych jest z głogowską komendą.

Z okazji jubileuszu zaproszono laureatów do odebrania listów gratulacyjnych. Wśród nich był aspirant sztabowy Piotr Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie – laureat konkursu z roku 2012, a także inspektor Joanna Cichla (obecnie komendant KPP w Lubinie, a wcześniej pracowała na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie) – laureatka konkursu z roku 2008.

-Istotą konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Celem przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie – informuje mł. asp. Tomasz Nowak z wrocławskiej komendy.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektor Robert Frąckowiak przekazał funkcjonariuszom wyrazy uznania i życzenia dalszych sukcesów.

RED

foto: KWP Wrocław

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się