Policjant z rakietką tenisową odnotowuje kolejny sportowy sukces

16:37, 25.03.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 10:47, 26.03.2019

Nie tylko w mundurze można zobaczyć oficera prasowego KPP w Polkowicach Przemysława Rybikowskiego. Właśnie zdobył on srebrny medal na Mistrzostwach Polski Policjantów w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. Zmierzyło się w nich podczas weekendu nim 56 zawodników i zawodniczek. Zawody po raz pierwszy w historii odbyły się na Dolnym Śląsku.

Polkowicki policjant występował w kategorii do 40 lat. W półfinale 3:2 wygrał z broniącym tytułu Piotrem Mojką z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W finale jednak musiał uznać wyższość Artura Kowala z bydgoskiej komendy wojewódzkiej.

Przemysław Rybikowski, na co dzień reprezentujący GUKS Sokół Jerzmanowa, kolejny raz pokazuje, że tenis stołowy to jego wielka, chyba odwzajemniona, miłość. Był już wicemistrzem kraju, dwukrotnie zdobył mistrzostwo w drużynie. Trzy razy indywidualnie wygrał też mistrzostwa województwa dolnośląskiego.