Dzieje sięGłogów

Policyjne działania na drogach. Cel? Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów1 min na czytanie

Policyjne działania na drogach. Cel? Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

We wtorek (7.06.) policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

– Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, reagują na wszystkie naruszenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego – mówi Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Radoxim 5

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. A także zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (przy czym kierujący tramwajem ustępuje pierwszeństwa tylko pieszemu znajdującemu się na przejściu).
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się