Dzieje sięGłogów

Policyjne kontrole w ramach akcji “Prędkość – noga z gazu”1 min na czytanie

Noga z gazu! Dziś trwa akcja „Prędkość” i policjanci stoją z radarami

Dzisiaj (19.09.) kierowcy na drogach częściej niż zwykle mogą spodziewać się policyjnej kontroli. – Policjanci zwracają uwagę  przede wszystkim na pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość, która jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków – mówi nam Emilia Reguła z KPP w Głogowie.

Zaznacza, że w przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

– Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – dodaje. Apeluje do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Przypomina, o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość, niewłaściwe wyprzedzanie oraz kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, to najczęstsza przyczyna zagrożeń na drodze.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się