Dzieje sięGłogów

Polkowice wsparły głogowski szpital. Będzie nowoczesny sprzęt1 min na czytanie

Polkowice wsparły głogowski szpital. Będzie nowoczesny sprzęt

Gmina Polkowice przekazała 150 tys. zł Głogowskiemu Szpitalowi Powiatowemu na zakup ultrasonografu. Jest to kolejne finansowe wsparcie głogowskiej lecznicy, w której leczą się również polkowiczanie. – Przekazujemy te środki do szpitala w Głogowie na zakup ultrasonografu mając na uwadze to, iż leczy się tam polkowicki pacjent – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Stąd nasza chęć wzmocnienia tego szpitala tak, aby pacjent z Polkowic był jak najlepiej zaopiekowany – dodaje.

O wsparcie przy zakupie właśnie ultrasonografu wystąpił zarząd głogowskiego szpitala. – Nie bylibyśmy w stanie sami kupić takiego sprzętu dla oddziału chirurgicznego – podkreśla Edward Schmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego. – Lekarze musieli korzystać z aparatów dostępnych na terenie szpitala, co było uciążliwe zarówno dla personelu, jak i pacjentów. Obecnie można będzie na bieżąco wykonywać bardzo dokładne badania diagnostyczne jamy brzusznej, a także naczyniowe.

Jest to kolejne finansowe wsparcie głogowskiego szpitala. W zeszłym roku gmina Polkowice przekazała 200 tys. zł na zakup specjalistycznej karetki do transportu chorych. Samorządowa pomoc trafia także do innych placówek medycznych, na przykład, do lubińskiej lecznicy, w której również leczą się polkowiczanie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się