Dzieje sięGłogów

Polowanie na cukier! Puste półki. Są limity na jego zakup1 min na czytanie

1

– To chyba jakieś żarty – mówią klienci. Na sklepowych półkach brakuje cukru. – W sklepach osiedlowych, ale i marketach – dodaje pani Kasia, która był dziś (21.07.) rano na zakupach. – Mały sklep pomiędzy blokami… sprzedawczyni powiedziała, że jest dramat. Ceny artykułów spożywczych w hurtowniach biją rekordy, ale nie to jest najgorsze – najgorsze to, że obowiązują kolejki na zakup tych podstawowych artykułów. Właśnie też na cukier – opowiada, że poszła więc do pobliskiej Biedronki. A tam? – Pusta półka – nie mogła w to uwierzyć. – Proszę sprawdzić – dodaje.

Sprawdziliśmy. W miejscu, gdzie był cukier, stoi pusta paleta. U góry znajduje się też informacja o tym, że obowiązują limity na zakup cukru. Klient może zakupić 10 kg cukru. Nie więcej. – Dziś przyjechała dostawa, ale cukru nie ma. I nie wiadomo… kiedy będzie – usłyszeliśmy.

Radoxim 5

– W celu zapewnienia dostępności naszych klientów do jednego z podstawowych produktów, jakim jest cukier, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca 2022 roku limit sprzedaży tego produktu – do 10 kg na jeden paragon – przekazuje dział marketingu sieci Biedronka. – W zależności od lokalizacji są trudności z dostępnością mleka, śmietany, cukru, soli, papieru toaletowego, jajek, papieru, oleju i wielu innych produktów – dodaje.

Cena za kilogram cukru? Różna, bo od 3,50 do 5 zł. Choć eksperci przewidują, że można nazwać ją “promocyjną”, bo wkrótce ma kosztować w granicach 7 zł za kg.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się