Dzieje sięFotoGłogów

Polska 2050 zaprezentowała liderów dolnośląskich3 min na czytanie

Polska 2050 zaprezentowała liderów dolnośląskich 1

W piątek (13.05.) zaprezentowano liderów dolnośląskich struktur Polska 2050. Koordynatorem wojewódzkim partii Polska 2050 na Dolnym Śląsku i pełnomocnikiem na okręg wałbrzyski został Zenon Madej, przewodniczący Rady Ogólnopolskiej Polska 2050.

Pełnomocnikami w okręgu legnicko-jeleniogórskim zostali natomiast Jan Wojtowicz i Grzegorz Stankiewicz, a w okręgu wrocławskim – Michał Gołąb i Tomasz Czajkowski. Później na konferencji samorządowej „Dolny Śląsk 2050 – szanse i wyzwania” przedstawiliśmy “Plan dla Dolnego Śląska 2050” którego współautorem jest głogowianin Arkadiusz Rojewski – koordynator regionalny Instytutu Strategii 2050 w województwie dolnośląskim.

Radoxim 5

– Ponad podziałami politycznymi rozmawialiśmy o wyzwaniach, z którymi nasz region mierzy się dzisiaj i którym będzie musiał stawić czoła w nadchodzących latach. Najważniejsze z nich dotyczyły uchodźców uciekających przed wojną z Ukrainy, transformacji energetycznej, pogłębiającej się nierówności pomiędzy regionami, czy edukacji. “Plan dla Dolnego Śląska 2050” to dokument pokazujący w jaki sposób chcemy osiągnąć wizję zrównoważonego dobrobytu dla mieszkańców województwa dolnośląskiego – mówi Beata Sroka z dolnośląskiego zarządu pełniąca funkcję koordynatora akcji i projektów w regionie dolnośląskim.

– Nasz plan? Chcemy realizować w oparciu o budowę naszych miejsc: zrównoważonych, przyjaznych do życia, produktywnych, wyróżniających się i sprawnych. To jest wyjście do rozmowy o tym, w jakich kierunkach powinien rozwijać się region, jakie cele długoterminowe i potrzeby ludzi powinny być zaspokojone, które dzisiaj nie są zaspokajane w odpowiednim stopniu – mówił Michał Kobosko.

W konferencji wzięli udział wiceprzewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni Michał Kobosko oraz dolnośląscy przedstawiciele ruchu Polska 2050, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, prezydenci: Wrocławia – Jacek Sutryk, Legnicy – Tadeusz Krzakowski, Bolesławca – Piotr Roman, szef wrocławskiej rady miejskiej – Sergiusz Kmiecik, szef klubu KO w sejmiku – Marek Łapiński.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się