Dzieje sięGłogów

Polski jest łatwy, jutro będzie trudniej, bo zdajemy z matematyki – twierdzą maturzyści1 min na czytanie

Polski będzie łatwy, jutro bedzie trudniej, bo zdajemy z matematyki - twierdzą maturzyści

Trochę stresu jest, ale nastroje raczej optymistyczne. To wynika z szybkiej sondy wśród głogowskich maturzystów przed rozpoczęciem najważniejszego (na razie) z życiowych egzaminów. Dziś o godz. 9.00 przystąpili do egzaminu pisemnego języka polskiego, we wtorek czeka ich pisemna matematyka, a w środę i w czwartek nowożytny język obcy, głównie angielski. Potem już egzaminy ustne i rozszerzenia.

W ośmiu szkołach powiatu do matury przystąpiło 921 abiturientów w tym 141 po raz kolejny, po nieudanym podejściu przed rokiem. W tej grupie jest również 7 osób z liceum dla dorosłych.

Czego się spodziewają? Cierpienia! Tak żartują maturzyści przed egzaminem. Ale wśród nadziei na temat oczekują też mozliwości pisania o miłości. Spodziewają się, że będzie coś z “Pana Tadeusza”, może “Dziady” Adama Mickiewicza, ale wśród typów jest i “Lalka” Bolesława Prusa czy literatura okresu wojennego. Polski będzie łatwy, twierdzą maturzyści, więcej kłopotów spodziewają się podczas jutrzejszego egzaminu z matematyki.

Maturzyści zdają dziś pierwszy egzamin. Z języka polskiego.

Dziś rozpoczyna się cykl egzaminów maturalnych. Najpierw uczniowie przystąpią do pisemnego języka polskiego, jutro czeka ich pisemna matematyka, a w środę i w czwartek nowożytny język obcy, głównie angielski. Potem już egzaminy ustne i rozszerzenia.W ośmiu szkołach powiatu do matury przystąpiło 921 abiturientów w tym 141 po raz kolejny, po nieudanym podejściu przed rokiem. W tej grupie jest również 7 osób z liceum dla dorosłych. Powodzenia!

Opublikowany przez MyGlogow.pl Poniedziałek, 6 maja 2019
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się