Dzieje sięGłogów

Pomagają szpitalowi. Zawieźli wodę i chusteczki1 min na czytanie

Pomagają szpitalowi. Brakowało wody i chusteczek

W Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie zorganizowano zbiórkę dla Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Chętnych do pomocy nie brakowało. Pracownicy najpierw zadzwonili na oddział, gdzie leczy się chorych na koronawirusa, by dowiedzieć się czego potrzebują. Opowiadają, że padło hasło – woda mineralna i chusteczki nawilżające.

– W całej Polsce społeczność lokalna wspiera swój szpital. Usłyszeliśmy, że pracownicy szpitala bardzo się ucieszą, gdy ich wesprzemy. Podali konkretnie co potrzebują. Co jest naszym pomysłem? To też challenge, czyli wyzwanie dla pozostałych szkół. Nasza jednorazowa akcja to przecież kropla w morzu potrzeb. Wytypowaliśmy do kolejnej akcji Szkołę Podstawową nr 13. Wyzwanie przyjęli – opowiada nam pani Renata, pedagog szkoły.

Wodę i chusteczki zakupili rodzice i pracownicy szkoły. – Od razu mieliśmy informacje zwrotne od rodziców. Nawet od jednej pani, rodzica dziecka pracującego na tym oddziale, była zaskoczona. Dziękowała nam z całego serca – nie ukrywa pani Jolanta, kierownik świetlicy.

Dziś (4.12.) wszystko trafiło do głogowskiego szpitala.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się