Dzieje sięGłogów

Pomogą rodzinom z Ukrainy. Potrzeby są ogromne. Trwa zbiórka1 min na czytanie

Pomogą rodzinom z Ukrainy. Potrzeby są ogromne. Trwa zbiórka

Fundacja Owoc Glogu pomoże dwóm rodzinom z Ukrainy. Rozpoczyna się zbiórka. – Zgodziliśmy się zrobić jedną zbiórkę na dwa domy – równie dramatyczne. W obu przypadkach są 16-letni chłopcy mocno niepełnosprawni – opowiada Anna Hamza, prezes fundacji.

W pierwszym domu mieszka babcia z dwoma wnukami, gdzie starszy cierpi na porażenie mózgowe. W domu mają tylko prąd. Potrzebują żywności, chemii, artykułów do remontu (gruntu, farb, pędzli ), butów dla chłopca w rozmiarze 39-40. Całej odzieży na wzrost 162. – Dosłownie od majtek po koce, pościele, kołdry i poduszki. Tam nie ma nic – dodaje.

Druga rodzina to samotną mama z upośledzonym synkiem. – W związku z brakiem pieniędzy chcą jej odebrać mieszkanie i dziecko. Zakupy spożywcze pomogą im uratować sytuacje na już. Transporty do Kijowa wyślemy kilka razy z wybranym już przewoźnikiem. Ten kierowca nie musi przechodzić kwarantanny. Jest raz w tygodniu w Polsce. Myślimy, że zbiórką potrwa około miesiąca – zachęca do pomocy Hamza. W razie pytań dzwonić 606 424 088. Więcej: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się